BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie draudimą ir jo paslaugas galima kalbėti labai daug

Apie draudimą ir jo paslaugas galima kalbėti labai daug

Daugeliui, greičiausiai, draudimo paslaugos asocijuojasi tik su automobiliais ir privalomu civilinės atsakomybės draudimu, nes jeigu ne įstatymas, tai kažin ar kas naudotųsi šia draudikų paslauga. Juk ankščiau važinėdavo žmonės nedraustomis volgomis, žiguliais ar zaporožiečiais ar, kitomis transporto priemonėmis, o asmeninę atsakomybę nešdavo tik nutikus skaudžiai nelaimei ar eismo įvykiui dėl neatsargumo, žioplumo ar kitų priežasčių. Bet ar kas garsiai skelbė apie tokias nelaimes, kurios įvyksta šiais laikais? Manome, kad ne ir nesvarbu, kad to meto greičiai buvo kitokie. Tiesiog žmonės praranda savisaugą ir pamažu nustoja saugoti ir kitus. Nesvarbu, kad šių laikų baudos siekia kelis tūkstančius litų, o atsakomybė keliama aukštyn. Bet patys žmonės, tą atsakomybę praranda.

Įvardinti priežastis yra gana sudėtinga, reikia analizuoti ir daryti išvadas pagal statistinius duomenis. Kaip palyginimui, galima pateikti labai daug pavyzdžių, kad ir tabako ir tabako gaminių brangimas, arba, tas pats alkoholis, kurio kainos nuo 2000 metų pakilo ženkliai daugiau nei 100 procentų. Bet neblaivių vairuotojų, papuolančių į policininkų rankas vis daugėja. Žinoma, juk girto nepagąsdinsi baudomis.

Lietuvoje yra kitokia sistema, nei pasaulyje. Pas mus eismą reguliuoja šviesoforai, kelio ženklai ir kitokios rodyklės. Bet, gal vertėtų žmoniškumą ugdyti ne ženklais, draudimais ar baudomis. Manoma, kad baudos kelia rizikos kainą ir tie, kurie skaičiuoja savo gyvenimo kainą ją kelia aukštai, bet tuo pačiu nesaugoma kitų. O kas kelia bendrą saugumą, jei į automobilį sėdama net ir su vaikais, vairuojama galvojant, kad esu pats saugiausias vairuotojas?

Gal todėl Lietuvoje ir vertėjo įteisinti privalomą automobilių draudimą bei civilinės atsakomybės draudimą rinktis dar ir papildomai, sunku pasakyti. Bet, kad tokie draudimai ir baudos nevaržo nei jaunų, nei pagyvenusių vairuotojų, tai faktas. Patys skaitote laikraščius, žiūrite televiziją ir matote, kad tai kas parodoma nesibaigia, bet tęsiasi ir kartojasi karts nuo karto. Baisu kas darosi. Todėl, jei nesi apsidraudęs, nėra nieko baisaus, kol nepagaus kelių policija, bet baisu už kitus. Jie gali į Jus įvažiuoti ir kas tada? Nepadės net ašarų kalnai ar daužymasis į krūtinę.

Taigi, peršasi išvada, kad jei patys savęs nesaugosite, tai niekas ir neužsiims pažaisti Jūsų pačių gyvybėmis. Juk niekas neprieis ir neišburs Jums, kad einant per perėją, degant žaliam šviesoforo signalui į ją įlėks girtas vairuotojas, kuris nepaspaudęs stabdžio pedalo sudaužys dar ir stovėjimo aikštelės ženklą, sustojimo stotelės stiklinę pavėsinę ir pridarys dar daug žalos ne tik automobiliui, bet ir netoliese buvusiems žmonėms.

Būsite saugūs, jei saugositės patys!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.