BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Plastikiniai langai Vilniuje jau ne prabanga

Kas sakė, kad plastikiniai langai Vilniuje yra prabanga?

Mes nepamename, bet buvo laikai, kai stiklas ir jo gaminiai buvo labai brangūs visame pasaulyje. Labai retas, kuris turėjo namo langus iš stiklo, o jei ir turėjo, tai jo socialinis statusas buvo laikomas labai aukštu. Žinoma, stiklo dar nebuvo tiek daug, kad to meto ar amžiaus žmonės galėtų sau leisti įsistiklinti visus namų langus. Kai kuriuose namuose buvo įstiklinti po kelis langus, kai kurie neturėjo net ir tokių. Pagalvojus kokias galimybes turime šiandien ir šito tinkamai neįvertiname…

Stiklo gamyba ir jo gamybos plėtra pradėjo Romos laikais ir tometiniai žmones ir daugelis jų namų jau buvo įstiklintais langais. Stiklai būdavo įrėminti mediniuose rėmuose ir nestantadartinių matmenų ir ne visiškai skaidrūs. Trečiajame šimtmetyje stiklas buvo išvalomas daug geriau nei anksčiau, todėl stiklas pasižymėjo ženklesniu saulės spindulių pralaidumu, o langų rėmai buvo konstruojami taip, kad juos būtų lengvai nuvalyti ir prižiūrėti. Ne taip kaip amžiumi prieš tai.

Plastikiniai langai Vilniuje, šiais laikais yra labai populiari namų šilumą sauganti prekė ir ne tik žiemą, bet ir darganotą vasarą, jei namas stovi ant ežero ar upės kranto. Tokius langus galima aptikti beveik kiekviename name. Žinoma, dar ne mažai šviečiančių kiaurai medinių langų pilnos namų akys, bet pamažu plastikiniai langai užkariavo ir Lietuvos erdvę. Prieš keliasdešimt metų jie kainavo labai brangiai, bet šiandien, plastikinius langus Vilniuje gali įsigyti net ir pensijinio amžiaus žmonės, kurie tikrai nesigiria labai gera savo padėtimi. Todėl niekada nedvejokite pirkti ir tikėti, kad plastikiniai langai saugos Jūsų namų šilumą taip kaip rašoma. Jei pažįstamų dėka susirasite plastikinių langų gamintojus ir pardavėjus, Jums negrės jokios galimybės, kad galite būti apgauti. Konsultuokitės, klausinėkite ir gausite pačius geriausius bei optimaliausius pasiūlymus dėl langų gamybos, atvežimo ir sumontavimo Jūsų namuose.


Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments are closed.